Austriak nowym trenerem reprezentacji Finlandii

0
890

84125_G08_W01

Andreas Mitter będzie nowym trenerem fińskich skoczków, na tej pozycji zastąpi Jani Klingę, który pracował z drużyną od 2014 roku.

Austriak rozpoczął swoją trenerską karierę w SkiClub w Partenkirchen (Niemcy). W poprzednich latach pracował z drugą grupą treningową Austriackiej Federacji Narciarskiej (OSV) w Pucharze Kontynentalnym.

Sezon właśnie dobiegł końca i tak jak poprzednie nie był udany dla reprezentacji Finlandii. Najlepszy jej zawodnik, Lauri Asikainen zajął 48 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ze względu na te okoliczności fińska federacja narciarska postanowiła wdrążyć nowy system szkoleniowy na następną zimę.

Andreas Mitter nie będzie miał dużo czasu na odbudowanie formy fińskich skoczków, ponieważ już na przełomie lutego i marca 2017 roku odbędą się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, organizowane w fińskim Lahti. Pracę rozpocznie na początku kwietnia. Do tego czasu austriacka i fińska federacja narciarska ma podać nowy skład sztabu trenerskiego oraz nazwiska zawodników. Kontrakt Austriaka jest ważny przez dwa lata, z opcją jego przedłużenia na rok.

Nowy trener i jego drużyna będą oficjalnie zaprezentowani 13 kwietnia w Helsinkach.


Źródło: www.fis-ski.com

• FOTO: ©FIS