Brak Einsiedeln w kalendarzu LGP 2017!

0
1255

Zimowy sezon PŚ w skokach narciarskich ma się ku końcowi, więc czas pomyśleć o letnim GP, które rozpocznie się 14 lipca od zawodów w Wiśle. Tymczasem już wiemy że w tym sezonie Letnie GP nie zawita pięknego miasteczka Einsiedeln w Szwajcarii.

Szwajcarskie Einsiedeln po raz pierwszy organizowało zawody Letniego Grand Prix w 2005 roku. Od tamtego czasu rokrocznie (z przerwą na 2012 rok) rozgrywano tu konkursy letniej GP w skokach narciarskich. W 2011 i 2013 roku triumfował tutaj Kamil Stoch, zaś w 2016 roku najlepszy był Maciej Kot. Na podium zawodów na skoczni im. Andreasa Kuettela stawali również Adam Małysz i Piotr Żyła. Jednak w tym sezonie nikt nie bedzie miał okazji stanąć na podium bowiem Szwajcarzy dnia 16 marca poinformowali w komunikacie że rezygnują z organizacji LGP w 2017 roku, a brzmiał on tak:

„W dniu 16 marca 2017 roku, zarząd Schanzen Einsiedeln AG po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich faktów i okoliczności postanawia, iż wycofuje się z organizacji konkursu skoków narciarskich w ramach Letniego Grand Prix 2017”

Według wstępnego kalendarza, sezon Letniego Grand Prix 2017 ma rozpocząć się w dniach 14-15 lipca w Wiśle. Następnie zawodnicy wezmą udział w konkursach w Hinterzarten, Courchevel, Hakubie, Czajkowskim i Klingenthal. Oficjalny terminarz cyklu zostanie zatwierdzony w czerwcu.


  • Źródło: sommerskispringen.ch
  • Foto: skisprungschanzen.com