Cene Prevc: „Chciałbym zobaczyć postęp”

0
1385
Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Poprzedniego sezonu skoków narciarskich Cene Prevc nie może zaliczyć do udanych, gdyż borykał się z problemami zdrowotnymi. Słoweniec ma nadzieję, że w przyszłym sezonie pójdzie w ślady swoich braci.

Po sezonie 2014/15 wydawało się, że Cene Prevc zawita na stałe do Pucharu Świata. Niestety z powodu problemów zdrowotnych tak się nie stało. Wystartował jedynie w Planicy, gdzie w pierwszej serii zajął 46 miejsce, w drugiej nawet nie przebrnął kwalifikacji.

20-letni skoczekk liczy, że nadchodzący sezon będzie bardziej udany. Póki co, Mistrz Świata Juniorów z 2013 roku trenuje ze słoweńską kadrą A.

Cene Prevc nie chce stawiać sobie konkretnych celów na przyszły sezon. „Ufam trenerom. Wiedzą, co robią. Nie mam szczegółowego celu. Przede wszystkim, żeby było lepiej niż w ubiegłym roku” – powiedział.

W minionym sezonie zawodnik  trzymał kciuki za braci. Peter w znakomitym stylu sięgnął po Kryształową Kulę, a 16-letni Domen bardzo dobrze zaprezentował się w Pucharze Świata. „Cieszę się z ich osiągnięć. Peter świetnie się spisał, zrealizował swoje cele” – dodał.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska