Czesi podali składy na nadchodzące tygodnie letnich zmagań

0
1084

W najbliższym czasie czeka nas krótka przerwa w tegorocznym cyklu Letniego Grand Prix – kolejne zawody dopiero w weekend 29-30 sierpnia. Jednak Czesi ogłosili już skład nie tylko na konkursy w Hakubie, ale także na następne tygodnie rywalizacji – w rosyjskiej miejscowości Chaikovsky (5-6 września) i kazachskiej Almaty (12-13 września).

Na LGP do Japonii uda się tylko trzech zawodników. W Hakubie Jakub Janda, Jan Matura i Lukas Hlava powalczą o powiększenie kwot startowych na nadchodzący sezon zimowej rywalizacji w Pucharze Świata. W tym samym czasie ich koledzy: Tomas Vancura, Viktor Polasek, Frantisek Holik, Antonin Hajek, Milos Kadlec, Cestmir Kozisek, Filip Sakala i Jan Michalek, wystartują w zmaganiach Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie pod Radhostem. Dla Czechów konkursy przed własną publicznością będą priorytetem, dlatego też towarzyszył im będzie trener Richard Schallert. Na Letnie Grand Prix do Hakuby zaś uda się wraz z zawodnikami Michal Dolezal.

Na kolejny weekend letnich zmagań w cyklu LGP (5-6 września), które odbędą się w rosyjskiej miejscowości Chaikovsky, według planów Czeskiego Związku Narciarskiego, mają polecieć: Jan Matura, Antonin Hajek, Viktor Polasek i Tomas Vancura, dla którego będzie to debiut w zmaganiach w zawodach tej rangi. Do Rosji z zawodnikami uda się trener Radek Zidek.

12 i 13 września konkursy Letniego Grand Prix rozegrane zostaną w kazachskiej stolicy – Almaty. Tam Czesi planują zabrać czterech zawodników spośród wstępnie powołanej szóstki: Lukas Hlava, Jan Matura, Jakub Janda, Antonin Hajek, Viktor Polasek, Tomas Vancura. O ostatecznym składzie na te zawody zadecydują wyniki z konkursów przeprowadzanych tydzień wcześniej w Rosji. Czeskim skoczkom w podróży do Kazachstanu towarzyszył będzie trener Jakub Jiroutek.


  •  Źródło: skoky.net