Czesi w dobrych nastrojach przed inauguracją PŚ

0
864

Czesi rozpoczną Puchar Świata, wystawiając swoich czterech doświadczonych skoczków. Trener Michal Doležal ma nadzieję na wyrównaną rywalizację swoich podopiecznych z elitą światową.

Na zawody inauguracyjne w Klingenthal pojedzie czterech zawodników, na czele z Romanem Koudelką, który zeszły sezon zakończył na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ. Oprócz niego zobaczymy również Jakuba Jandę, Jana Maturę oraz Lukasa Hlavę.

Czesi podchodzą do inauguracji Pucharu Świata z optymizmem, szczególnie, że skoczkowie dobrze spisali się na zgrupowaniu w niemieckim Oberstdorfie. ,,Ostatnie skoki w Oberstdorfie na HS 100 wypadły świetnie. Mieliśmy również okazję porównania z Austriakami. Najlepiej prezentowali się Stefan Kraft, Jakub Janda i Gregor Schlierenzauer– wytypował skoczków, prezentujących najlepszą formę na treningach Michal Doležal.

Trener przyznał jednak, że ze skoków treningowych nie można wyciągać pochopnych wniosków. ,,Zobaczymy, co chłopcy pokażą na zawodach. Ale wierzę. Razem tworzymy silny zespół, który chce konkurować z najlepszymi” – dodał opiekun czeskich skoczków.

Czy forma treningowa przełoży się na zawody dowiemy się już w piątek 20. listopada, kiedy to odbędą się pierwsze oficjalne treningi oraz kwalifikacje.


  • Źródło: skoky.net