Daniel-André Tande

fot. Kinga Stanaszek

Norwega w Pucharze Świata obserwujemy od 4 sezonów. Daniel Andre Tande zadebiutował w PŚ 11 stycznia 2014 w Tauplitz, gdzie zajął 31. miejsce. Pierwsze punkty zdobył następnego dnia, został sklasyfikowany na 15 pozycji.

Po raz pierwszy na podium stanął 22 listopada 2015 w Klingenthal na inaugurację Pucharu Świata 2015/2016 od razu odniósł zwycięstwo. Poprzednią edycję PŚ zakończył na 7 pozycji. Cztery razy stał na podium, ale aż dziewiętnastokrotnie kończył zmagania w pierwszej dziesiątce. W obecnym sezonie już sześć razy kończył konkursy na podium.

Rekord życiowy Daniela Andre Tande wynosi 242,0 metry. Norweg taką odległość uzyskał na Vikersundbakken w Vikersund 14 lutego 2016 roku. Do tej pory raz brał udział w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. W konkursie indywidualnym zajął 18 miejsce, a w drużynowym wraz z kolegami wywalczył złoty medal.

W 65 edycji Turnieju Czterech Skoczni miał nawet szansę wygrać, ale pech spowodował, że Norweg w ostatnim konkursie w Bischofshofen zajął 26 pozycję i w klasyfikacji generalnej turnieju był 3.