Daniel Huber: „Cieszę się, że początek sezonu jest właśnie w Wiśle”

0
830
fot. Kinga Stanaszek

Inauguracyjny konkurs drużynowy Pucharu Świata w sezonie 2019/2020 padł łupem reprezentantów Austrii w składzie: Philipp Aschenwald, Daniel Huber, Jan Hoerl oraz Stefan Kraft.

„Myślę, że to był bardzo dobry konkurs dla kibiców, ponieważ był bardzo zmienny. Z mojej strony mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony” – powiedział Daniel Huber.

Reprezentant Austrii nie potrafi jeszcze dokładnie wskazać, który z jego reprezentacyjnych kolegów będzie w tym sezonie najmocniejszy.

„Sezon dopiero się rozpoczął, dlatego nie można jeszcze wybrać najlepszego skoczka. Wszyscy pokazali dobre skoki zarówno wczoraj, jak i dzisiaj. Jeśli musiałbym kogoś wskazać, byłby to Stefan Kraft„.

Zarówno podczas wczorajszych kwalifikacji, jak i dzisiejszych zmagań wielu zawodników miało problem z lądowaniem na sztucznym śniegu.

„Ten śnieg nie różni się bardzo od naturalnego, ale trudno jest na nim dobrze wylądować. Niewielu skoczków lądowało telemarkiem. Taki jest urok tej pory roku i trzeba sobie z tym poradzić. Cieszę się, że początek sezonu jest właśnie w Wiśle, gdyż panuje tutaj świetna atmosfera” – skomentował.


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Wisły: Kinga Stanaszek
  • FOTO: Kinga Stanaszek