Dziesięciu Polaków uda się do Rasnova!

0
780

W ostatni weekend września w rumuńskiej miejscowości Rasnov zostaną rozegrane ostatnie letnie zawody z cyklu FIS Cup. W konkursach wystartuje dziesięciu reprezentantów naszego kraju. Dwóch z nich zdecydowało się jechać na własny koszt.

Ostatnie, letnie zawody z cyklu FIS Cup zostaną rozegrane w dniach 26-17 września w rumuńskiej miejscowości Rasnov. W tym samym miejscu zimą zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. W zmaganiach wystartuje cała kadra juniorów, jeden zawodnik z kadry B i dwóch spoza kadr. Trener Robert Mateja wytypował do tych zawodów ośmiu skoczków, mianowicie Przemysława Kantykę, Łukasza Podżorskiego, Krzysztofa Leję, Adama Rudę, Dawida Jarząbka, Dominika Kastelika, Krzysztofa Miętusa oraz Andrzeja Stękałę. Nasz kraj na zawody tej rangi może wystawić dziesięciu zawodników. Dzięki temu na własny koszt zdecydowali się wystartować Andrzej Zapotoczny i Stanisław Biela.

Obecnym liderem klasyfikacji generalnej FIS Cup jest Niemiec Danny Queck. Zdobył on do tej pory 361 punktów. Najlepszym z Polaków jest aktualnie Adam Ruda, który na swoim koncie ma aktualnie 189 punktów i zajmuje siódmą lokatę. Tuż za nim sklasyfikowany jest Przemysław Kantyka (180 pkt). Dziewiątą pozycję zajmuje Krzysztof Leja (169 pkt).


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała