FIS Cup w Eau Claire: Treningi dla Macugi, Nousiainena i Fabijana

0
912

W ten weekend w amerykańskiej miejscowości Eau Claire rozgrywane są zmagania z cyklu FIS Cup zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Na pierwszym treningu kobiet najlepsza okazała się być reprezentantka gospodarzy – Samantha Macuga, która zwyciężyła przed Valentiną Sderzhikovą i Rico Seto. Wśród mężczyzn zaś tiumfowali Eetu Nousiainen i Nik Fabijan przed Casey’em Larssonem.

Trening kobiet

Podczas pierwszego treningu poprzedzającego weekendowe zmagania z cyklu FIS Cup Kobiet w sezonie 2016/2017, które mają miejsce w amerykańskim Eau Claire najlepsza była reprezentantka gospodarzy – Samantha Macuga, która poszybowała 69,5 m. Drugie miejsce zajęła skoczkini z Kazachstanu – Valentina Sderzhikova, która wylądowała na 68. metrze. Czołową trójkę zamknęła Japonka Rico Seto, która skoczyła 67 m.

W pierwszej dziesiątce uplasowały się także: Longan Sankey (66 m), Cara Larson (65,5 m), Gabriella Armstrong (65 m), Fumika Segawa (64 m), Anna Hoffmann (62 m), Minami Watanabe (59,5 m) oraz Nozomi Maruyama (58 m).

Pełne wyniki treningu kobiet

Trening mężczyzn

W treningu mężczyzn najlepiej zaprezentowało się dwóch zawodników. Byli to Fin Eetu Nousiainen i Słoweniec Nik Fabijan, którzy poszybowali 93 m. Tuż za nimi uplasował się reprezentant gospodarzy – Casey Larsson, który skoczył 88,5 m.

W czołowej dziesiąte sklasyfikowani zostali również: Jan Kus (87,5 m), Alex Insam (86,5 m), Sebastian Rombach (86,5 m), Nicholas Mattoon (86,5 m) oraz Riki Kurita (86 m) ex aequo z Masamitsu Ito (86 m) i Henri Kavilo (86 m).

Pełne wyniki treningu mężczyzn


  • Źródło: Własne
  • FOTO: wsjusa.com