FIS Cup w Szczyrku: Pewna wygrana Drehera, Polak na podium!

0
866

W rozgrywanym na skoczni Skalite w Szczyrku konkursie z cyklu FIS Cup w kategorii męskiej zwyciężył Niemiec Michael Dreher. Drugie miejsce wywalczył Ziga Jelar ze Słowenii, a podium uzupełnił Polak Artur Kukuła. W całym konkursie nie brakowało emocji aż do samego końca.

Już pierwsza seria zakończyła się prowadzeniem Drehera, który oddał skok na 103 metry. Dalej poleciał lider klasyfikacji Danny Queck, ale dostał bardzo słabe noty od sędziów i musiał dzielić drugą pozycję z Arturem Kukułą. Polak uzyskał odległość 101 metrów i prowadził bardzo długo. Czwarte miejsce zajmował Florian Altenburger, a piąte Zigo Jelar. Poza Kukułą w drugiej serii znalazło się pięciu Polaków.

W drugiej serii świetnym skokiem popisał się  Konrad Janota – uzyskał on odległość 104,5 metra. Dobrze zaprezentowali się również Tomasz Byrt i Łukasz Podżorski. Niespodzianką była zepsuta próba Altenburgera, który wylądował na 90 metrze i wyraźnie nie był zadowolony z wyniku. Wszystkich zadziwił wicelider klasyfikacji Andraz Pograjc, który nie dość, że skoczył 105,5 metra, to jeszcze dostał bardzo wysokie noty od sędziów. Wszystkich pogodził jednak Michael Dreher, któremu 99,5 metra wystarczyło do zwycięstwa. Tuż za nim uplasował się Ziga Jelar (103,5 metra), a trzecie miejsce przypadło Arturowi Kukule (97 metrów). Danny Queck spadł z podium po słabszym skoku na 92 metry.

Jutro kolejne konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn, zatem zapraszamy do śledzenia informacji prosto spod skoczni na SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała