FISI: „Łukasz Kruczek był wyborem wysokiej jakości specjalisty”

0
823
FOTO: Alicja Kosman
FOTO: Alicja Kosman

Ostatni sezon dla Biało-Czerwonych, jak i dla Łukasza Kruczka nie należał do udanych. Włoskie media jednak pamiętają i przypominają, iż to właśnie ten trener doprowadził Kamila Stocha do dwóch złotych medali olimpijskich, Mistrzostwa Świata i zwycięstwa w Pucharze Świata.

„Czy Łukasz Kruczek okaże się właściwym człowiekiem do podźwignięcia włoskich skoków z głębokiego kryzysu? Przekonamy się w najbliższych miesiącach. Wybór Polaka na trenera kadry pokazuje jednak, że Włoska Federacja Sportów Zimowych (FISI) zdecydowała się poważniej zainwestować w tę dyscyplinę” – czytamy w serwisie neveitalia.it.

Serwis zaznacza, że niewykluczone będą dalsze inwestycje w tę dyscyplinę.

W komunikacie prasowym FISI przeczytać można, iż wybór Łukasza Kruczka był: „wyborem wysokiej jakości specjalisty, związany jest z chęcią restrukturyzacji męskiego zespołu po trudnym sezonie. Celem jest, by jak najszybciej doprowadzić zespół do bardziej konkurencyjnego poziomu”

Kruczek podpisał z włoską federacją kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia. W ostatnim sezonie jedynym włoskim zawodnikiem, który punktował w zawodach Pucharu Świata był Sebastian Colloredo, który z 11 punktami uplasował się na 63 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO:  Alicja Kosman