František Holík dla SKOKInews.com: „Czasami masz szczęście do wiatru, czasami nie, ale takie są skoki narciarskie”

0
800

František Holík był jednym z uczestników tegorocznych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które miały miejsce w norweskiej miejscowości Lillehammer. Specjalnie dla portalu SKOKInews.com ocenił swoje skoki oddany podczas tych konkursów, przygotowanie skoczni oraz warunki pogodowe. Opowiedział również swoich planach na najbliższą przyszłość, celach na resztę sezonu oraz o aktualnej dyspozycji.

W specjalnej wypowiedzi dla serwisu SKOKInews.com František Holík ocenił swoje skoki oddane podczas tegorocznej edycji Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w norweskiej miejscowości Lillehammer.

„Moje skoki nie były zbyt dobre. Miałam kilka problemów w locie zaraz po odbiciu i przez długi czas nie mogłem się zorientować jaki jest to problem. Moje dwa ostatnie skoki podczas konkursu drużyn mieszanych były już trochę lepsze, zwłaszcza ten ostatni. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie teraz w tym kierunku” – powiedział.

Młody reprezentant Czech w samych superlatywach wypowiadał się na temat przygotowania skoczni.

„Skocznia była perfekcyjnie przygotowana, organizatorzy wykonali naprawdę dobrą robotę. Myślę, że warunki pogodowe również były dobre. Czasami masz szczęście do wiatru, czasami nie, ale takie są skoki narciarskie. Podczas treningu wiatr zazwyczaj było mocniejszy, ale podczas zawodów wszystko odbyło się prawie bez problemów” – stwierdził.

Holík zapytany o swoje plany na najbliższa przyszłość zdradził, iż już w poniedziałek uda się do rumuńskiej miejscowości Rasnov na tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów. Przyznał również, że liczy na dobry występ w Rumunii.

„Moim najważniejszym celem na resztę sezonu jest oddanie jak najlepszych skoków podczas Mistrzostw Świata Juniorów. Po nich zobaczymy, co będzie dalej” – powiedział.

Reprezentant naszych Południowych Sąsiadów ocenił swoją obecną dyspozycję.

„Mam nadzieję, że moja forma jest dobra. Podczas mojego ostatniego skoku podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich zobaczyłem, iż jeśli robię to, co powinienem, to mogę rywalizować z najlepszymi zawodnikami” – zakończył.

Młodemu skoczkowi życzymy, a by wszystkie jego plany się spełniły.


  • Źródło: Własne
  • Rozmawiała: Kinga Stanaszek
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska