Goran Janus: „Trzeba znaleźć sposób, by było jeszcze lepiej”

0
881
Fot. rtvslo.si
Fot. rtvslo.si

Peter Prevc zdominował miniony sezon. Zdobył co tylko mógł i bił wszelkie rekordy. Przez 15 konkursów zdobył aż 2303 punkty. W czołowej trzydziestce klasyfikacji generalnej znalazło się też czterech innych reprezentantów Słowenii

Peter Prevc został zdecydowanie królem minionego sezonu. Jednak oprócz niego w trzydziestce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znalazło się czterech innych reprezentantów Słowenii, mianowicie Domen Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes oraz Anze Lanisek. Świetny debiut w zawodach najwyższej rangi zaliczył także jego młodszy brat – Domen. Nie udało im się jednak zwyciężyć w Pucharze Narodów. Zajęli drugie miejsce ulegając jedynie Norwegom.

„Największym wyzwaniem będzie zdobycie Pucharu Narodów, do tego potrzeba pięciu, sześciu skoczków będących w równej formie. Oznacza to regularne występy w pierwszej dziesiątce. Trzeba znaleźć sposób, by było jeszcze lepiej” – powiedział trener słoweńskiej kadry – Goran Janus.

Szkoleniowiec przyznał także, iż niepokoi go fakt, że jego podopieczni dobrze radzą sobie na dużych skoczniach, a na normalnych z dobrej strony pokazuje się tylko Peter Prevc. Stwierdził, iż w przyszłości treningi będą dostosowane do każdego z osobna.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl / „Dnevnik”
  • FOTO: rtvslo.si