Halvor Egner Granerud najlepszy podczas niedzielnych zmagań Konica Minolta Norges Cup

0
928

Niedziela była drugim dniem rywalizacji norweskich skoczkiń i skoczków w zawodach krajowych z cyklu Konica Minolta Norges Cup. Ponownie na skoczni Midtstua (K-95) rozegrano zarówno konkursy mężczyzn, jak i kobiet. Tym razem najlepszy w klasie „Elita” okazał się Halvor Egner Granerud. Na drugiej pozycji ponownie uplasował się Espen Røe, a trzeci był Marius Lindvik.

Niedzielne zawody w Oslo przeprowadzono nie bez trudności – pogoda w norweskiej stolicy nie sprzyjała zawodnikom i zawodniczkom, startującym podczas drugiego dnia rywalizacji w Konica Minolta Norges Cup. Uczestnicy i organizatorzy musieli zmagać się ze zmiennym wiatrem, który miał wpływ nie tylko na wyniki, ale także na płynność rozgrywania konkursów.

Szczególnie trudne i nierówne warunki towarzyszyły skoczkom podczas pierwszej serii zmagań w kategorii „Elita” – zawodnikom skakanie utrudniały podmuchy tylnego wiatru. Ostatecznie triumfatorem niedzielnej rywalizacji okazał się Halvor Egner Granerud (106,5 i 94 m). Drugie miejsce, podobnie jak w sobotę, zajął Espen Røe (101 i 93 m). Na najniższym stopniu podium stanął młody reprezentant klubu Rælingen Skiklubb – Marius Lindvik. Siedemnastolatek uzyskał w swoich próbach 96 i 91 metrów. Wczorajszy zwycięzca – Jarl Magnus Riiber, nie wystartował w niedzielnym konkursie.

W pozostałych kategoriach triumfowali: w klasie A – Kristian Lian (95,5 i 92 m), w klasie B – Benjamin Østvold (98 i 99 m), zaś w grupie weteranów w niedzielnych zmaganiach najlepszy okazał się Patrick Larsen (106 i 99 m). Wśród pań wyniki rywalizacji wyglądały identycznie jak w sobotę – ponownie w klasie A zwyciężyła jedyna ze zgłoszonych zawodniczek – Anna Odine Strøm (89 i 90 m), a w klasie „Elita” na pierwszym miejscu uplasowała się Tonje Bakke (90 i 85,5 m).


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Barbara Kosma