COC w Klingenthal: zwycięstwo Hayboecka!

0
1221
fot. Zuzanna Janeczek

Drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal padł łupem Michaela Hayboecka. Na podium stanęło także dwóch Norwegów – Sondre Ringen oraz Anders Fannemel. Miejsce w czołowej szóstce wywalczył Aleksander Zniszczoł, który ukończył zawody na szóstej pozycji.

Michael Hayboeck, od zeszłotygodniowych zawodów w Stams, nie schodzi z podium. Dziś po raz kolejny potwierdził swoją dobrą formę. Po pierwszym locie na 140 metr, Hayboeck objął prowadzenie, którego nie oddał aż do końca zawodów. W serii finałowej lądował pół metra bliżej i ostatecznie sięgnął po zwycięstwo.

Za Hayboeckiem uplasował się wczorajszy zwycięzca, Sondre Ringen. Norweg oddał skok na odległość 138 metrów, z kolei w drugiej serii poleciał 2 metry dalej. Na najniższym stopniu podium stanął jego rodak, Anders Fannemel, po skokach na 145,5 oraz 138 metrów.

Czwarte miejsce, wywalczone w pierwszej serii, utrzymał Lovro Kos (140,5m / 137m). Za nim uplasował się kolejny z Norwegów, Kristoffer Eriksen Sundal (137,5m / 139,5m) . W najlepszą szóstkę uzupełnił z kolei, najlepszy w dzisiejszym konkursie reprezentant Polski, Aleksander Zniszczoł. Oddał on dwa skoki na 135 metr.

>>> pełne wyniki konkursu <<<

  • źródło: www.fis-ski.com
  • Fot.: Zuzanna Janeczek