IO w Pyeongchang: zapowiedź zmagań i program zawodów!

0
959

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich. To najważniejsza impreza sportów zimowych od 4 lat. W południowokoreańskim Pjongczangu nasi skoczkowie powalczą o medale  w dwóch konkursach indywidualnych i jednym drużynowym. Znakomite występy w Pucharze Świata biało-czerwonych pobudzają apetyty polskich kibiców na udane IO.

Wszystko rozpocznie ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Pjongczang, która  zaplanowana jest na 9. lutego. Dla polskich kibiców najważniejsze będą już pierwsze dni, bowiem  7. i 8. lutego będziemy mogli śledzić zmagania polskich skoczków, którzy wystartują w treningach i kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej, który odbędzie się 10 lutego.

Od lipca 2011 roku wiemy, że igrzyska olimpijskie zorganizowane zostaną w południowokoreańskim Pjongczangu. Azjatycka kandydatura wypadła lepiej od niemieckiego Monachium i francuskiego Annecy. Ceremonia zamknięcia igrzysk zaplanowana jest na 25. lutego.

Istnieje dość spora różnica czasu między Polską a Koreą Południową, dlatego też igrzyska olimpijskie w Pjongczangu będziemy oglądać od wczesnych godzin porannych, aż do godziny 15.

Największe nadzieje medalowe wiążemy oczywiście ze skokami narciarskimi. Dwóch tytułów mistrza olimpijskiego z Soczi bronił będzie Kamil Stoch. W miniony weekend w dwóch konkursach Pucharu Świata w Willingen trzech biało-czerwonych stanęło na podium. Polscy skoczkowie niespełna rok temu zostali Mistrzami Świata w Lahti i w Pjongczangu powalczą, by ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Wysoką formę potwierdzili na MŚ w lotach, zdobywając pierwszy raz w historii medal (brązowy), oraz w Zakopanem gdzie odnieśli pierwszy drużynowy tryumf.

Terminy rozgrywania konkursów skoków narciarskich:

08.02.2018 (czwartek) Kwalifikacje mężczyzn (HS109) – godzina 13:30
10.02.2018 (sobota) Konkurs indywidualny mężczyzn (HS109) – godzina 13:35 
12.02.2018 (poniedziałek) Konkurs indywidualny kobiet (HS109) – godzina 13:50
16.02.2018 (piątek) Kwalifikacje mężczyzn (HS140) – godzina 13:30
17.02.2018 (sobota) Konkurs indywidualny mężczyzn (HS140) – godzina 13:30 
19.02.2018 (poniedziałek) Konkurs drużynowy mężczyzn (HS140) -godzina 13:30

 

________________________________________________________________________

  • Źródło: własne +sport.pl
  • FOTO: berkutschi.com