Jan Ziobro: „Fizycznie jestem dobrze przygotowany”

0
917

Jan Ziobro jest już pewny startu w otwierających nowy sezon zawodach Pucharu Świata w Klingenthal. Na tydzień przed konkursem polski zawodnik zapewnia, że z formą jest wszystko w porządku i jest w pełni przygotowany do pracy.

Reprezentant Polski jest kolejnym skoczkiem, który popiera zaostrzenie przepisów dotyczących kontroli sprzętu: „Przepisy są takie same dla wszystkich, a nie tylko dla nas. Są równe i ja to akurat popieram. Tutaj jest bardziej wyrównane to wszystko, nie ma manipulacji. Z tego, co powiedział trener Klimowski, że umiemy dobrze naciągnąć kombinezon, to chyba był tylko taki żart, żeby postraszyć rywali – nic takiego nie robimy. I po prostu staramy się wygrać fair, jeżeli mamy wygrać” – wyjaśnia Jan Ziobro.

Jeżeli chodzi o sprzęt polskiego zawodnika, nie ma powodów do obaw: „Jestem zadowolony z nart. Mam kilka par do testów na daną chwilę i ogólnie mam wybranych kilka sztuk, w których mogę bez problemu wyjść i skakać” – mówi skoczek. On sam jest przekonany o swej dobrej dyspozycji i przygotowaniu do sezonu: „Skacze mi się dobrze, fizycznie też jestem dobrze przygotowany i wszystko jest na dobrej drodze, żeby zacząć te starty i ten długi sezon” – przyznaje Ziobro.


  • Źródło: sport.tvp.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała