Jarl Magnus Riiber zwycięzcą niedzielnych zawodów Konica Minolta Norgescup, Anniken Mork ponownie najlepsza wśród pań

0
895

W niedzielne przedpołudnie norwescy skoczkowie i skoczkinie po raz kolejny wzięli udział w zawodach krajowych z cyklu Konica Minolta Norgescup. Drugiego dnia rywalizacji na obiekcie Midtstubakken w Oslo triumfował reprezentant kombinacji norweskiej – Jarl Magnus Riiber. W konkursie pań ponownie na najwyższym stopniu podium stanęła Anniken Mork.

Niedzielne konkursy na położonej w norweskiej stolicy skoczni Midtstua (K-95) były ostatnią szansą dla reprezentantów kraju wikingów, na zmierzenie się w wewnętrznej rywalizacji przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Tym razem w zmaganiach panów dość zaskakująco triumfował Jarl Magnus Riiber (105 i 101 m; 257,5 pkt). Drugiego dnia startów w Konica Minolta Norgescup na podium ponownie uplasował się Joachim Hauer. Reprezentant klubu Bækkelagets SK zajął na zakończenie niedzielnego konkursu drugą lokatę (106 in 98 m, 256 pkt). Trzecie miejsce wywalczył Marius Lindvik (102,5 oraz 103 m, 255 pkt).

Tym razem szczęścia nie miał wczorajszy zwycięzca – Fredrik Bjerkeengen, który po dobrej pierwszej próbie (103,5 m), został zdyskwalifikowany przed serią finałową. Niewiele do czołowej trójki zabrakło Tomowi Hilde. 28-latek uzyskał w swych skokach 106,5 m oraz 95,5 m i z łączną notą 254 punktów przegrał miejsce na podium o zaledwie 1 pkt. Piątą lokatę zajął Andreas Stjernen (103,5 i 91,5 m;235,5 pkt.).

W niedzielnym konkursie pań czołowa trójka wyglądała identycznie jak w sobotę – zwyciężyła, z dużą przewagą nad rywalkami, Anniken Mork (102 i 100 m; 243,5 pkt.), druga była Silje Opseth (93 oraz 93,5 m, 215 pkt.), zaś na najniższym stopniu podium ponownie stanęła Anna Odine Strøm (93 i 87 m, 200 pkt).

Kolejne zawody z cyklu Konica Minolta Norgescup, które odbędą się 28 i 29 listopada, gościć będzie Rena – miejscowość położona na wschodzie Norwegii, oraz tamtejszy kompleks skoczni Renabakkene.

•  Źródło: skiforbundet.no