Johann André Forfang powraca do zdrowia po operacji

0
854

Lato to dla skoczków narciarskich czas na treningi, wakacje, starty w konkursach na igelicie oraz zajęcie się sprawami, na które podczas sezonu zimowego brakuje czasu. Okres przedsezonowego rozluźnienia Johann André Forfang wykorzystał na poddanie się długo odkładanemu zabiegowi chirurgicznemu. Operacja, którą przebył Norweg była nietypowa jak na skoczka narciarskiego – nie dotyczyła bowiem kolan, tylko zatok.

Norweski skoczek długo odkładał poddanie się zabiegowi, ze względu na starty w konkursach. Postanowił jednak wykorzystać lato, kiedy zawodów jest mniej a emocje związane z rywalizacją nie są tak duże jak zimą, na rozwiązanie problemów zdrowotnych. Johann André Forfang przebył w Trondheim operację zatok. Teraz czeka go kilka tygodni rekonwalescencji, zanim powróci na skocznię.

„Mam nadzieję, że operacja pomoże. Od dłuższego czasu walczyłem ze słabą drożnością zatok i towarzyszącymi jej bólami głowy. Liczę, że teraz będzie lepiej” – wyjaśnił dwudziestolatek, który ma nadzieję, że odpoczynek od startów i związanych z nimi podróży, pomoże mu nabrać siły przed rozpoczynającym się w listopadzie sezonem zimowym 2015/2016 – „Możliwość wypoczynku po męczącym okresie pełnym zawodów, treningów i podróży jest dla mnie szansą na wzmocnienie się przed nadchodzącym okresem zimowej rywalizacji”.

W minionym sezonie Forfang debiutował w zawodach najwyższej rangi, w tym w Pucharze Świata i na Mistrzostwach Świata. Na międzynarodowej arenie, wśród najlepszych skoczków świata, pokazał się z dobrej strony. Młody Norweg zdaje sobie sprawę, że teraz czeka go trudna próba – kolejny sezon po debiucie eksperci uznają za jedno z większych wyzwań w karierze zawodniczej.

„Coś w tym jest, że drugi sezon po udanym debiucie uznawany jest za trudny. To wyzwanie. Zeszłej zimy dobrze mi szło. Solidnie ostatnio trenowałem i wydaje mi się, że jestem teraz lepiej przygotowany do nadchodzącego sezonu niż w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że to się przełoży na rezultaty i że będę równie stabilny jak ostatniej zimy, ale jednocześnie może uda mi się uplasować trochę wyżej w klasyfikacji. Jednym z moich głównych celów będzie udział w Mistrzostwach Świata w lotach w Kulm i zajęcie tam jak najwyższego miejsca” – powiedział mediom młody skoczek.


  •  Źródło: aftenposten.no
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska