Julia Huber dla SKOKInews.com : „Teraz muszę skupić się na pracy nad moją formą”

0
1133
fot. Anna Chlapek

Julia Huber w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanych na obiekcie w Szczyrku, zajęła 34 oraz 27 pozycję. Reprezentantka Austrii podsumowała swój piątkowy występ oraz opowiedziała o planach na najbliższą część sezonu letniego.

„Jestem zadowolona z moich skoków w serii próbnej oraz w pierwszej części konkursu. Niestety w czasie serii finałowej odbiłam się zbyt wcześnie na progu, więc ten skok nie był już taki dobry.”

Zawodniczka z Austrii określiła warunki w czasie konkursu jako bardzo loteryjne. „Było trudno skakać, ponieważ wiatr cały czas się zmieniał. Jeden zawodnik mógł stracić 20 punktów, podczas gdy następny dostawał już punkty dodatnie”.

Jakie są jej plany na najbliższe miesiące? „Teraz będę miała przerwę od występów w konkursach i zamierzam skupić się na pracy nad moją formą. Następnymi zawodami, w których wezmę udział będzie prawdopodobnie Letni Puchar Kontynentalny w Lillehammer.”

Julia dodała także, że na razie nie stawia przed sobą celów na zbliżający się sezon zimowy. „Najpierw muszę poprawić to, jak skaczę w czasie konkursów i dopiero wtedy będę mogła zacząć myśleć o swoich celach na zimę.”

  • Źródło: Własne
  • FOTO: Anna Chlapek
  • Korespondencja z Wisły: Zuzanna Janeczek