Już wkrótce Puchar Bieszczadów w Zagórzu

0
911

Już w pierwszy weekend lutego w Zagórzu odbędzie się Puchar Bieszczadów – Zimowe Mistrzostwa POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

W dniach 4.02.2017 – 5.02.2017 na kompleksie skoczni w Zagórzu rozegrany zostanie Puchar Bieszczadów będący Zimowymi Mistrzostwami POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zawodnicy i zawodniczki powalczą między sobą w pięciu kategoriach – Juniorki, Młodziczki, Junior E, Junior D oraz Open. Organizatorem zawodów jest Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz.

Delegatem technicznym z ramienia Polskiego Związku Narciarskiego będzie Kazimierz Długopolski. Funkcję kierownika zawodów sprawować będzie Edward Mąka, sędziego głównego – Leszek Hrywniak, a kierownika skoczni – Jacek Bańczak. Skoki oceniać będzie tradycyjnie pięciu sędziów. Tym razem będą to: Stanisław Żywicki, Jan Prusiecki, Robert Ciepły, Wiesław Wilkosz oraz Jan Gajda.

Już jutro skoczkowie będą mieli okazję wypróbować skocznie podczas treningu wolnego na obiektach HS-22 i HS-43. W sobotę o godzinie 10:00 odbędzie się seria próbna skoków otwartych HS – 22, po niej serie konkursowe w kategorii Junior E oraz Młodziczki. Na 11:30 zaplanowano start serii próbnej skoków otwartych na HS – 43, po której rozpocznie się konkurs Juniorów D oraz Juniorek. Od godziny 13:00 czekają nas emocje związane ze zmaganiami w kategorii OPEN.

Komunikat organizacyjny


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: pozn.eu