Kadra Narodowa B trenuje w Wiśle

0
954
Wisła Centrum
fot. Kinga Stanaszek

Po prawie dwutygodniowym urlopie wakacyjnym skoczkowie z Kadry Narodowej B powrócili do wspólnych treningów. Po wakacjach najpierw cała grupa udała się do Szczyrku, gdzie 29 lipca wystartowała w Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków, a następnie przeniosła się do Wisły, gdzie realizuje kolejne zgrupowanie przygotowawcze do sezonu zimowego.

Tuż po sobotnim konkursie w Szczyrku skoczkowie narciarscy z Kadry Narodowej B udali się prosto do Wisły, gdzie rozpoczęli kolejny obóz przygotowawczy do sezonu zimowego. Podopieczni Radka Żidka pierwsze próby po wakacyjnym urlopie oddali na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince już w niedzielę. Natomiast zgrupowanie w rodzinnym mieście Adama Małysza polscy skoczkowie zakończą porannym, czwartkowym treningiem.

Tego lata skoczkowie z Kadry Narodowej B mają za sobą już starty w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju, FIS Grand Prix w Wiśle, a niektórzy również w konkursach FIS Cup w Villach. Do rywalizacji w międzynarodowych startach zawodnicy powrócą za niespełna trzy tygodnie, podczas zmagań w Pucharze Beskidów. Turniej ten powraca po prawie 30 lata i rozegrany zostanie na obiektach w Szczyrku (18.08.), w Wiśle (19.08.) oraz we Frensztacie (20.08.).


  • Źródło: Anna Karczewska / PZN
  • Foto: Kinga Stanaszek