Kamil Stoch: „Chciałem walczyć do końca”

0
667

– „Chciałem walczyć do końca, a tymczasem odwołano ostatnią serię. Pojawił się zawód, ale też wiem, że nie mogę na nic narzekać” – powiedział Kamil Stoch po tym jak został wicemistrzem świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie.

Nasz zawodnik uległ tylko Norwegowi Danielowi Andre Tande. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Richard Freitag. Tego ostatniego Stoch wyprzedził w sobotniej części konkursu. Po pierwszym dniu Polak zajmował bowiem trzecie miejsce. Spełniło się zatem kolejne sportowe marzenie Stocha. – „Mam medal mistrzostw świata w lotach. To bardzo prestiżowa impreza, na której niewielka grupa skoczków ma szansę coś zdobyć. A mnie się to udało” – mówił Stoch.

Medal odbierał w strugach deszczu w centrum Oberstdorfu. Na ceremonii było około 3000 widzów, w tym bardzo wiele osób z Polski. – „Bardzo długo czekałem na ten medal. Jestem w nim dużo szczęścia i radości. To dla mnie wspaniała nagroda za trudy i wyrzeczenia” – przyznał nasz zawodnik zaraz po tym jak medal zawisł na jego szyi. – „Bardzo się z niego cieszę, ale sezon wciąż trwa  i jeszcze przed nami wiele do zdobycia. Włącznie z niedzielnym konkursem drużynowym mistrzostw świata w lotach. Przed nami zatem szansa na kolejne medale” – dodał.


  • Źródło: PZN
  • Foto: PZN