Kamil Stoch: „Dzisiaj trzeba było mieć trochę szczęścia”

0
726

Kamil Stoch po triumfie w klasyfikacji generalnej turnieju Willingen five, opowiedział o swoich wrażeniach po konkursie.

– „Dzisiaj skoki cieszyły mnie podwójnie. Były dalekie i były bardzo dobre, jestem z tego zadowolony, a także z tego z pracy jaką wykonałem”- stwierdził lider naszej kadry.

Zapytany o warunki stwierdził – „Dzisiaj rzeczywiście trzeba było mieć trochę szczęścia, nie mówię, że nie miałem szczęścia, bo miałem, ale moje skoki były naprawdę solidne i z tego bardzo się cieszę”– dalej Kamil Stoch powiedział – „Przeanalizowaliśmy z trenerem to co się działo do tej pory, wprowadziliśmy drobne poprawki i jest jak jest”

Gdy został zapytany o nagrodę bonusową jaką było odzyskanie koszulki lidra Pucharu Świata, powiedział – „Jest to  bardzo miłe. Jest to nagroda za pracę, trudy i wyrzeczenia, które wkładam żeby się rozwijać, ale najważniejsze dla mnie jest to, że wyjeżdżam stąd z poczuciem, że wszystko jest w porządku, z poczuciem, że te skoki są naprawdę dobre!”

Kończąc, patrząc się na skoki Kamila Stocha, możemy mieć mieszane uczucia, niby jest świetnie,  Polak zajął drugie miejsce w konkursie, wygrał turniej Willingen five i został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale gdy spojrzymy chociażby na wczorajszy występ Stocha, czy na występ naszego lidera w Zakopanem, już nie możemy być takimi wielkimi optymistami. Miejmy jednak nadzieję, że Kamil obroni tytuł mistrza olimpijskiego w koreańskim Pyoengchang, bo trzeba pamiętać, że nadzieja zawsze umiera ostatnia!


  • Źródło: sport.tvp.pl, własne
  • Foto: PZN