Kamil Stoch: „Uważam, że miejsce na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest w zasięgu ręki”

0
822

Kamil Stoch uważa, iż miejsce na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w nadchodzącym sezonie jest w zasięgu ręki. Mimo, że pod względem wyników lato nie było udane, jest zadowolony z pracy, jaka wykonał.

„Wydawało mi się, że to lato będzie nieco inne. Chciałem dobrze skakać, a tymczasem bardziej borykałem się z problemami technicznymi, zamiast skupić się na bezpośredniej rywalizacji. Musiałem pracować więcej nad swoją formą. Teraz mam poczucie dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego. Realnie patrząc uważam, że miejsce na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest w zasięgu ręki i będę o to walczył” – powiedział Kamil Stoch podczas dnia medialnego w Krakowie.

Podwójny Mistrz Olimpijski z Sochi uważa, że aktualnie jest w dobrej dyspozycji. Stwierdził, iż trener Łukasz Kruczek rację mówiąc, że im gorsze u niego lato, tym lepsza zima.

28 – latek pozytywnie odniósł się do zmian związanych z kontrolą sprzętu przed skokiem.

„Mieliśmy okazję doświadczyć tych kontroli w sezonie letnim i bardzo sobie chwalę tę zmianę. To w dużym stopniu ograniczy manipulacje, oszustwa” – skomentował.

Sezon zostanie zainaugurowany 22 listopada w niemieckiej miejscowości Klingenthal. Skład Polaków na pierwsze zmagania szkoleniowiec ogłosi w przyszłym tygodniu. Kamila Stocha dopingować będą wierni kibice.

„Na wyjazd do Niemiec już jest zapisanych ponad 20 osób. Liczymy, że pełnym autokarem zjawimy się na miejscu”  – powiedział szef Fan Klubu Stocha z Proszowic – Rafał Chmiela.

Według Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego – Apoloniusza Tajnera sezon 2015/2016 w wykonaniu polskich skoczków będzie dobry.

„Radości kibicom przysporzy nie tylko Stoch, ale też Maciej Kot czy nieobliczalny Piotr Żyła. Czarnym koniem może być Dawid Kubacki. Są też Jan Ziobro, Klimek Murańka, Aleksander Zniszczoł– stwierdził.

Maciej Kot, daniem trenerów był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników podczas zgrupowania na torach lodowych w Oberhofie.

„Cieszę się, że trenerzy to zauważyli. Od siebie mogę dodać, że czuję się bardzo dobrze. Ostatni obóz w Oberhofie poszedł zgodnie z moim planem, trener był zadowolony, ja byłem zadowolony. Udało się bez problemu wejść na tory lodowe, a na dużej skoczni, gdzie tory były ceramiczne, skoki były również bardzo dobre, przede wszystkim długie i to oto chodziło” – powiedział Kot.

Zawodnik klubu AZS Zakopane często prezentował się latem dobrze, ale zimą zawsze czegoś brakowało. Skoczek nie chce zapeszać, czy ten sezon będzie dla niego przełomowy. Mimo to ma nadzieję, iż jego forma się utrzyma i sezon zimowy będzie wyglądać podobnie jak letni.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska