Kanneth Gangnes zaskakuje formą!

0
946

Kilka dni temu w niemieckim Oberhofie odbyło się zgrupowanie kadry norweskiej skoczkiń  i skoczków narciarskich. Podczas wewnętrznego konkursu kadry swoją wysoką formę potwierdził Kanneth Gangnes – obecnie najwyżej sklasyfikowany reprezentant Norwegii w klasyfikacji LGP.

W trakcie zgrupowania w Oberhofie rozegrano wewnętrzny konkurs kadry, na który złożyły się po dwa skoki na skoczni normalnej i dużej. Zwyciężył Kanneth Gangnes uzyskując łącznie 477 pkt. Ze stratą 15 pkt, na drugim miejscu uplasował się Anders Fannemel, natomiast trzecie miejsce zajął Joachim Hauer – 455 pkt. Czwarty był Rune Velta – 441 pkt.

W obozie przygotowawczym udziału nie brali: Phillip Sjoeen, Johann Andre Forfang oraz Daniel Andre Tande. Sjoeen rozchorował się, Forfang przeszedł niedawno operację zatok, natomiast Tande powrócił dopiero co do treningów po urazie kolana.

„Kenneth oddaje dalekie, równe skoki. Na chwilę obecną to najsilniejsze ogniwo naszej drużyny. Anders i Kenneth oddali bardzo zbliżone skoki w drugiej serii na dużej skoczni, Anders popełnił jednak  błąd w pierwszej. Joachimowi udało się powrócić do równowagi po upadku we Francji; Rune nie odnalazł się jeszcze i nadal brakuje mu stałości; ale udaje mu się również oddawać dobre, dalekie skoki” – powiedział trener norweskiej kadry Alexander Stoeckl.

Norweskie skoczkinie trenowały w Oberhofie wraz z kadrą mężczyzn. W wewnętrznym konkursie zwyciężyła Line Jahr z łączną notą 462 pkt, pokonując Maren Lundby  o 21 pkt.


  • Źródło: berkutschi.com
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska