Kenneth Gangnes: „Gdyby nie tamten sezon, nie sądzę, aby było możliwe kontynuowanie skakania”

0
1267
fot. Kinga Stanaszek

Kenneth Gangnes po świetnym sezonie 2015/2016, który ukończył na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, w czerwcu 2016 roku doznał kontuzji i musiał opuścić kolejny sezon.

Kenneth Gangnes w trakcie długotrwałej rehabilitacji postanowił rozpocząć pracę w sklepie sportowym, by mieć stałe źródło dochodu.

– „Dobrze jest zobaczyć, że pieniądze pojawiają się na koncie, a nie tylko z niego znikają, jak miało to miejsce tego lata”

Norweg w rozmowie z portalem nettavisen.no zaznaczył również, że nigdy nie skakał dla pieniędzy.

– „Gdyby nie tamten sezon, nie sądzę, aby było możliwe kontynuowanie skakania. Nigdy nie skakałem dla pieniędzy. Jeśli by tak było, już dawno temu przestałbym to robić i został piłkarzem”

Kenneth Gangnes stracił cały sezon 2016/2017, ale nie myśli o zakończeniu kariery, Norweg ostatnio wygrał krajowe zawody Konica Minolta Storsamling w Oslo, w których udział brał nawet Daniel Andre Tande.

– „Będę skakał tak długo, na ile pozwoli mi zdrowie. Nie mam w sobie strachu, ale staram się być ostrożny. Nie zamierzam się poddawać, dopóki nie pojawi się prawdziwy powód do tego, aby to zrobić


  • Źródło: nettavisen.no
  • fot. Kinga Stanaszek