Kevin Bickner i Nina Lussi mistrzami USA

0
976
fot. Kinga Stanaszek

Kevin Bickner oraz Nina Lussi uzyskali tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich. Zawody odbyły się na normalnym obiekcie w Salt Lake City.

Nina Lussi ma już na koncie trzy zwycięstwa w mistrzostwach USA. Skokami na 99m i 88,5m wyprzedziła Annę Hoffmann oraz Annikę Belshaw, które zajęły miejsca na podium. Dla Lussi nie były to jednak zwykłe zawody. W 2018 roku, w czasie “Olympic Trials” – eliminacji do Igrzysk Olimpijskich dla reprezentantów USA, zawodniczka zerwała na skoczni w Salt Lake City więzadła krzyżowe. Mistrzostwa kraju były dla niej powrotem na ten obiekt. „Zdałam sobie sprawę, że muszę zostawić ten upadek za sobą. Po tym jak uszkodziłam kolano powiedziałam sobie, że będę dalej skakać” – mówi mistrzyni USA, cytowana na stronie usanordic.com.

Dla Bicknera także jest to już trzeci w karierze tytuł mistrza kraju. Skoki na 99m i 100m pozwoliły mu uzyskać czołową lokatę w konkursie. Skoczek podkreśla jednak, że ostatnio zmagał się z niską formą i było dużo rzeczy, nad którymi musiał popracować. Teraz jednak cieszy się ze swoich wyników „Zdobycie tego tytułu pokazało, że zmierzam w dobrym kierunku”. Najbliższy czas Bickner planuje spędzić na występach w konkursach Letniego Grand Prix.