Kranjec pauzuje dwa tygodnie

0
952
Robert Kranjec
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Przed tygodniem dotarła do nas mrożąca krew w żyłach wiadomość. Jeden z najlepszych słoweńskich skoczków, Robert Kranjec, doznał poważnego upadku na skoczni w Innsbrucku. Teraz napływają do nas najnowsze informacje dotyczące stanu zdrowia zawodnika.

Kranjec w wyniku upadku doznał złamania łokcia, konieczne było przeprowadzenie operacji. Na szczęście wszelkie procedury poszły po myśli lekarzy i Słoweniec już w sobotę opuścił szpital. Obecnie poddawany jest rehabilitacji i zabiegom fizjoterapeutycznym, które mają ostatecznie, kolokwialnie mówiąc, postawić go na nogi.

Szczęśliwie wypadek nie wybił zawodnika z rytmu przygotowań do nadchodzącego Pucharu Świata. Wręcz przeciwnie, Robert Kranjec otwarcie kreśli plany startu już w inauguracyjnych zawodach w Klingenthal!

„Czuję się świetnie i mam nadzieję, że wrócę na skocznię najszybciej jak się da. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze z planem, to już w przyszłym tygodniu wyruszę na zgrupowanie do Oberstdorfu. Jestem natomiast pewien swojego startu w Klingenthal” – wyznał zawodnik.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko trzymać kciuki za pomyślną rekonwalescencję Roberta Kranjca. Mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy go w pasjonujących zmaganiach o Puchar Świata.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • Źródło: berkutschi.com
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska