Letnie Grand Prix w Wiśle już w ten weekend! (program zawodów)

0
1434
fot. Kinga Stanaszek

W ten weekend do Wisły zawita jedyny tego lata konkurs Letniego Grand Prix. Ostatecznie, w przeciwieństwie do tego, co planowano, odbędą się dwa konkursy indywidualne. Skoczkowie nie wystartują również w kwalifikacjach, zamiast nich odbędzie się prolog o Puchar TVP Sport.

Po tygodniach niepewności oraz kilku odwołanych konkursach, wiemy ostatecznie, że tylko Wisła zorganizuje konkursy z cyklu Letniego Grand Prix w tym roku. Będzie to zatem jedyna szansa tego lata, zarówno dla polskich, jak i zagranicznych zawodników na sprawdzenie swoich sił w czasie konkursów. Najbliższy weekend ma być także sprawdzianem dla obostrzeń przygotowanych przez FIS w związku z pandemią oraz wypróbowaniem ich przed nadchodzącym sezonem zimowym.

W Wiśle, oprócz biało-czerwonych, zobaczymy jeszcze zawodników z 10 państw: Austrii, Bułgarii, Czech, Kanady, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych i Szwajcarii. Polskę reprezentować będzie aż 13 zawodników: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Kacper Juroszek, Maciej Kot, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła oraz Mateusz Gruszka, dla którego będzie to debiut w zawodach LGP.

Na skoczni w Wiśle nie zobaczymy jednak wielu zawodników z czołówki Pucharu Świata. Zabraknie najsilniejszych z kadry Norwegów, czy Niemców. Warto jednak wspomnieć o powrocie Davida Siegela, który po raz pierwszy pojawi się na skoczni od czasów doznania kontuzji. Ogółem na liście zgłoszeń do zawodów widnieją nazwiska 46 zawodników. Z tego powodu nie ma potrzeby organizowania kwalifikacji. Zamiast nich w piątek skoczkowie powalczą o Puchar TVP Sport. Za to w sobotę i niedzielę czekają nas dwa konkursy indywidualne.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 21.08.2020
11:00 – Odprawa techniczna
16:00 – Oficjalny trening
18:00 – Prolog o Puchar TVP Sport

Sobota, 22.08.2020
16:30 – Seria próbna
17:30 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 23.08.2020
16:30 – Seria próbna
17:30 – Pierwsza seria konkursowa

fot. Kinga Stanaszek
źródło: pzn.pl