Courchevel: miasto i jego atrakcje

0
898

Weekendowe konkursy LGP zawitały do francuskiego Courchevel. Zatem warto przyjrzeć się temu miejscu, ze względu na bogate atrakcje narciarskie. 

Courchevel jest kurortem narciarskim położonym we francuskich Alpach. Podzielony jest na pięć odrębnych miejscowości: Saint-Bon-Tarentaise, Le Praz, Courchevel 1550, Courchevel 1650 oraz Courchevel 1850. Wchodzi w skład Trzech Dolin oraz sąsiaduje z trzema innymi ośrodkami. To sprawia, że jest to największy obszar narciarski na świecie. Dla miłośników narciarstwa jest to idealne miejsce na realizowanie swoich pasji. Kurort ten posiada 150 km tras narciarskich o różnych stopniach trudności.

Każdego roku w porze letniej i zimowej  odbywa się w Courchevel 1850 Międzynarodowy Festiwal ogni sztucznych i fajerwerków. Pirotechnicy walczą o miano najlepszego pokazu pirotechnicznego. Zapewne walka na najwyższym poziomie przyniesie niesamowitych widoków i wrażeń. Osoby, które wolą spokojniejsze spędzanie czasu, mogą wybrać się na pole golfowe.

Dodatkowo, wspinanie się po górach, jazda rowerem czy wycieczki górskie powinny zadowolić osoby lubiące aktywne spędzanie czasu. Osoby starsze lub mniej lubiące aktywność fizyczną posiadają możliwość wyjechania wyciągiem narciarskim na szczyty gór i podziwiania pięknych widoków.

Courchevel o każdej porze roku ma bogatą ofertę dla turystów. Każda osoba w każdym wieku znajdzie coś dla siebie, a nuda we francuskim kurorcie nie dotknie nikogo. Przyroda, piękne widoki i dużo ciekawych ofert sprawiają, że można zatrzymać się w tym miejscu na odrobinę dłużej.


  • Źródło: courchevel.com / wikipedia.org