LGP w Einsiedeln: Kilka słów o faworytach

0
828

Wczorajszy konkurs obfitował w zwroty akcji. Słabsze skoki Dawida Kubackiego i niespodziewane drugie miejsce Kento Sakuyamy sprawiły, że dzisiejszy konkurs zapowiada się równie ciekawie. Trudno jest wyodrębnić jednego największego faworyta, a to zawsze dodaje koloru rywalizacji.

Zaledwie 24 punkty, tyle wynosi różnica pomiędzy Severinem Freundem Dawidem Kubackim w klasyfikacji generalnej. Jeżeli Polak znowu odda słabsze skoki to straci żółtą koszulkę lidera. Wierzę jednak, że Kubacki nie podda się bez walki, a wczorajsze skoki były tylko jednorazową wpadką. Aktualny Mistrz Polski nie może jednak lekceważyć rywala, Freund skacze teraz bardzo równo, a uskrzydlony wczorajszym zwycięstwem może zacząć wygrywać konkursy jeden po drugim.

Całej sytuacji będzie się przyglądał wczorajszy zdobywca drugiego miejsca – Kento Sakuyama. On również nie traci wiele do Kubackiego i Freunda, odpowiednio 44 i 20 punktów. W piątek Japończyk pokazał, że nie można go lekceważyć, toteż dzisiaj rywale będą na pewno o wiele baczniej przyglądać się jego próbom. Groźny będzie też piąty w klasyfikacji generalnej Richard Freitag i zdobywca 3. miejsca w piątkowym konkursie Peter Prevc. 

Co na to pozostali Polacy? Największe szanse na dobry wynik ma czwarty w klasyfikacji generalnej Piotr Żyła oraz Kamil Stoch, który wczoraj był dziewiąty. Obaj ci zawodnicy potrzebują tylko maleńkiego kroku, by skakać swoje najlepsze skoki i włączyć się do rywalizacji o czołowe lokaty.

Pierwsza seria konkursu zaplanowana jest na 18:30. Wcześniej odbędą się jeszcze treningi i kwalifikacje. Wyniki i ciekawostki jak zawsze na SKOKInews.com!


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała