LGP w Hinterzarten: Wellinger o włos wygrywa z Polakiem – podsumowanie konkursu

0
833
Fot. Justyna Kowalewska
Fot. Justyna Kowalewska

Zmagania z cyklu Letniej Grand Prix w Hinterzarten trwały dwa dni i w przeciwieństwie do ostatnich zawodów w Wiśle obejmowały tylko jeden konkurs indywidualny. Zwycięzcą tym razem okazał się Andreas Wellinger, który o ułamki punktów pokonał Macieja Kota i Stefana Krafta. Kolejny świetny występ jeszcze dodatkowo umocnił Polaka na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Wellinger błysnął już w miniony weekend, kiedy dość niespodziewanie wywalczył trzecie miejsce. Niemiec udowodnił, że nie był to jedynie przypadek, ale faktycznie jego forma idzie w górę. W Hinterzarten na treningach nie szło mu rewelacyjnie, ale już w kwalifikacjach i seriach konkursowych pokazał, na co go stać. Jego skoki były dostatecznie długie i wysoko ocenione przez sędziów, by o włos zwyciężyć z niepokonanym dotychczas Maciejem Kotem. Polski skoczek wywalczył drugą lokatę ex aequo ze Stefanem Kraftem. Na czwartej pozycji uplasował się Peter Prevc, któremu znowu nie udało się stanąć na podium. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci gospodarzy – do serii finałowej awansowała cała zakwalifikowana do konkursu siódemka Niemców.

Pozostali Polacy nadal są trochę w cieniu Macieja Kota. W miarę stabilna wydaje się być forma Kamila Stocha, który w konkursie zajął 9. miejsce, a na treningach i w kwalifikacjach radził sobie całkiem nieźle. Skrajnie różne próby zdarzały się Klemensowi Murańce i Dawidowi Kubackiemu i widać, że ci dwaj zawodnicy ciągle szukają optymalnej dyspozycji. W przyszłość z optymizmem może patrzeć natomiast Jakub Wolny. Reprezentant Klimczoku Bystra w Wiśle pokazał się z dobrej strony, a w Hinterzarten tylko potwierdził rosnącą formę. Piotr Żyła w sobotę awansował do drugiej serii, ale jego próby były dalekie od ideału. Jak wiemy jednak, popularny „Wewiór” ciężko pracuje pod okiem Stefana Horngachera nad prawidłową pozycją najazdową i głównie na tym się koncentruje.

Maciej Kot umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej cyklu i na razie nie zanosi się, by miał ją szybko utracić. O dwa miejsca awansował sobotni zwycięzca Andreas Wellinger, spychając tym samym na czwarte miejsce Kamila Stocha. trzecia lokata niezmiennie należy do Stefana Krafta. W Hinterzarten nie zobaczyliśmy błyszczącego w Wiśle Andersa Fannemela, który spadł o dwa miejsca i aktualnie w tabeli jest siódmy. Kolejny konkurs Letniej Grand Prix już za tydzień w Einsiedeln, a po informacje dotyczące zawodów zapraszamy jak zwykle na SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Justyna Kowalewska