LPK Kobiet w Oberwiesenthal: Ema Klinec najlepsza!

0
856

Dzisiaj w niemieckiej miejscowości Oberwiesenthal odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych tam konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet. Zwyciężyła w nim przedstawicielka Słowenii – Ema Klinec, który zapewniła sobie wygraną po drugim skoku na odległość 104.5 metra.

Zmagania kobiet w Oberwiesenthal zgromadziły na starcie zawodniczki liczące się na świecie. Udział wzięła m.in. filigranowa Japonka – Sara Takanashi oraz Niemki – Katharina Althaus i Ulrike Glaessler. Pomimo tak utytułowanych rywalek, Ema Klinec okazała się być najlepsza w całej stawce.

Klinec dopisała do swojego konta 100 punktów. Na drugiej pozycji dzisiaj sklasyfikowana została Takanashi, a podium uzupełniła Althaus. Dosyć niespodziewanie, tuż za przysłowiowym „pudłem” uplasowała się Chinka – Xueyao Li.

W Oberwiesenthal nie mamy przyjemności oglądać reprezentantek Polski. Nasze skoczkinie wystartują natomiast w sobotnich i niedzielnych zmaganiach FIS Cup w Szczyrku.

Kolejne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego dla płci pięknej zostaną rozegrane jutro. Organizatorzy postanowili, iż konkurs rozpocznie się o godzinie 11:00. Relacje z niego znajdą Państwo na SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne