LPK w Stams: Norweg ponownie najlepszy! Kot kolejny raz na podium!

0
889

Daniel – Andre Tande był najlepszy podczas wczorajszego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Dzisiaj Norweg powtórzył ten wyczyn, a na podium ponownie stanął także reprezentant Polski – Maciej Kot, który walczy o uzyskanie dodatkowego miejsca dla naszego kraju w pierwszym periodzie Pucharu Świata.

Norweg – Daniel – Andre Tande – zwyciężając podczas obu konkursów w austriackim Stams udowodnił, iż znajduje się obecnie w wysokiej formie i nie jest wykluczone, że utrzyma ją aż do sezonu zimowego. Na uwagę zasługują również dobre skoki Macieja Kota, którego sklasyfikowano dzisiaj na drugim miejscu. Podium uzupełnił, dosyć nieoczekiwanie, Francuz –Ronan Lamy Chappuis. Dla kibiców tego sportowca nie jest to codzienny widok.

Punkty do klasyfikacji generalnej z grona naszej reprezentacji zdobył nie tylko wspomniany już Kot. W finałowej rundzie zobaczyliśmy jeszcze Dawida Kubackiego (4. miejsce) i Stefana Hulę (7. miejsce). Udział na pierwszej serii zakończyli natomiast: Aleksander Zniszczoł (34. miejsce), Krzysztof Biegun (41. miejsce) oraz Bartłomiej Kłusek (50. miejsce).

Swojego dorobku punktowego nie powiększyli dzisiaj m.in. Tom Hilde z Norwegii (33. miejsce), Tomas Vancura z Czech (38. miejsce), Pius Paschke z Niemiec (42. miejsce), Lukas Mueller z Austrii (42. miejsce).

W dniach 19-20 września 2015 roku rozegrane zostaną kolejne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Tym razem miejscem rywalizacji będzie norweskie Oslo, a wszelkie informacje odnośnie tych konkursów znajdą Państwo na SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska