LPK w Wiśle: Nie startował, ale nadal lider – Kubacki na czele „generalki”

0
804

Choć w miniony weekend w Wiśle startowała duża część czołówki Letniego Pucharu Kontynentalnego, to lider klasyfikacji generalnej się nie zmienił. Przodownikiem punktacji LPK pozostał Dawid Kubacki. Reprezentant Polski, choć nie brał udziału w zmaganiach na skoczni im. Adama Małysza, utrzymał pozycję lidera cyklu, dzięki dwóm wygranym konkursom w słoweńskim Kranju. Rywalizacja w Malince przyniosła, nie licząc pierwszej pozycji, duże zmiany w „generalce” LPK. I to z ogromną korzyścią dla naszej reprezentacji, która zwiększyła liczbę czołowych miejsce w punktacji cyklu.

Jak już pisaliśmy, liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego pozostaje Dawid Kubacki. Polak nie wystartował w konkursach w Wiśle ze względu na wyjazd na zmagania w Letnim Grand Prix w Hinterzarten. Nie dość, że nasz reprezentant wygrał kolejne zawody LGP i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tego cyklu, to na dodatek po ostatnim weekendzie pozostał najlepszym skoczkiem zawodów niższej rangi. To pierwszy przypadek od tak dawna, aby jeden skoczek był latem liderem aż dwóch międzynarodowych cykli. Szacunek!

25 punktów za Kubackim plasuje się bohater rywalizacji weekendowej w Malince, Przemysław Kantyka. Młody zawodnik naszej kadry juniorów zanotował w Wiśle życiowy sukces, zajmując drugie miejsce w sobotnim konkursie. W niedzielę po raz kolejny się wyróżnił, tym razem piątą pozycją. Te wyniki dały Kantyce awans na drugą lokatę w klasyfikacji LPK. Podium punktacji Pucharu uzupełnia kolejny z Polaków, Stefan Hula. Najlepiej Hula spisał się w niedzielnych zmaganiach, zajmując trzecie miejsce.

Czwarte miejsce zajmuje kolejny z nieobecnych w Wiśle, czyli Słoweniec Peter Prevc. Za nim w klasyfikacji generalnej LPK mamy następnego reprezentanta naszego kraju, Klemensa Murańkę, który w drugim konkursie w Malince zachwycił kibiców i wygrał całe zmagania.

Na szóstej pozycji plasuje się aż trzech zawodników – są nimi Austriak Philipp Aschenwald, dwukrotnie trzeci w Wiśle, Niemiec Karl Geiger i Słoweniec Anze Lanisek. Czołową „dziesiątkę” zamykają dziewiąty Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng, zwycięzca sobotniego konkursu, oraz dziesiąty Słoweniec Rok Justin. Kolejne zawody już w tym tygodniu w fińskim Kuopio!


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała