LPK we Frenstacie: Zapowiedź zawodów na terenie Czech

0
1020

Czesi zorganizują w tym tygodniu konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego. Rywalizacja w LPK zawita do Frenstatu, gdzie poszczególni skoczkowie powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu. Zmagania zaplanowano na piątek oraz na sobotę.

Letni Puchar Kontynentalny jest tak jakby drugą ligę w kontekście rang zawodów w skokach narciarskich. Podczas konkursów w Czechach zobaczymy jednak kilku kluczowych zawodników cyklu, z Przemysławem Kantyką na czele. We Frenstacie pojawią się również m.in. Cene Prevc, Tim Fuchs, Lukas Mueller, Klemens Murańka, Daniel Wenig, Anze Lanisek. To tylko niektórzy ze zgłoszonych skoczków. Na pełnej liście zgłoszeń widnieją nazwiska ponad 40-tu sportowców.

Na łamach serwisu SKOKInews.com będą mogli Państwo przeczytać szczegółowe analizy meteorologiczne oraz analizy odnoszące się do faworytów zmagań we Frenstacie. Dodatkowo będziemy Państwu przekazywali informacje na temat wyników zawodów. W Czechach jest obecnie nasza fotoreporterka – Jagoda Przybyła, która przygotuje FOTOrelację z całego wydarzenia. Będzie ona dostępna w naszej Galerii na FanPage’u na Facebooku.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała