LPK we Frenstacie: Zwycięstwo Austriaka, drugie miejsce Polaka!

0
1006

Austriak Clemens Aigner wygrał dzisiejszy konkurs we Frenstacie zaliczany do Letniego Pucharu Kontynentalnego. Drugie miejsce w zawodach wywalczył Klemens Murańka, podium uzupełnił Tomas Vancura.

W pierwszej serii najlepiej zaprezentował się Anze Lanisek. Reprezentant Słowenii skoczył 104,5 metra i prowadził z przewagą 1,7 pkt nad Clemensem Aignerem z Austrii. Trzecie miejsce po pierwszej serii zajmował Antonin Hajek.  Na kolejnych pozycjach uplasowali się Sebastian Colloredo z Włoch, Tomas Vancura, Ernest Prislic, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł.

Do drugiej serii awans uzyskali także: Krzysztof Leja (14. miejsce), Przemysław Kantyka (19. miejsce), Grzegorz Miętus (28. miejsce). Rywalizację po jednym skoku zakończyli Stanisław Biela i Adam Ruda, którzy uplasowali się kolejno na 31. i 33. pozycji.

W finałowej serii bardzo dobrym skokiem popisał się Klemens Murańka. Reprezentant Polski wylądował na setnym metrze co pozwoliło mu awansować z siódmej pozycji na drugą. Clemens Aigner wylądował półtora metra bliżej od Polaka, ale dzięki przewadze po pierwszej serii ostatecznie wygrał zawody z przewagą zaledwie 0,4 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Tomas Vancura (98 metrów).

Aleksander Zniszczoł zakończył rywalizację na 12. pozycji. Krzysztof Leja uplasował się cztery lokaty niżej. Przemysław Kantyka zakończył zmagania na 20. miejscu, a Grzegorz Miętus 23.

Następne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się w Austriackim Stams w dniach 12-13 września.

________________________________________________________________________________________

  • Źródło: Własne