Michal Doležal po kwalifikacjach

0
914
fot. Anna Chlapek

Po kwalifikacjach do konkursu indywidualnego FIS Grand Prix, Michal Doležal podał nazwiska zawodników, którzy będą reprezentować Polskę podczas dzisiejszego konkursu drużynowego w Wiśle.

W skład wybranej czwórki wchodzą: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Aleksander Zniszczoł.

Jak przyznał trener Doležal:

„Dla mnie pewna była ta najmocniejsza trójka, bo z treningów wiemy na co ich stać. Ostatnią decyzją było tylko czy Kuba czy Olek, ale Olek skakał dzisiaj równiej i bardzo dobrze”.

Choć sezon dopiero się zaczyna, można już pytać o wyniki współpracy. W ostatnich tygodniach skoczkowie pracowali nad prędkościami najazdowymi. W kwalifikacjach najlepszy pod tym względem okazał się Dawid Kubacki, bardzo dobrze wypadł także Jakub Wolny. Poprawę widać również u Kamila Stocha, który ma z tym elementem problem.

„To był nasz można powiedzieć pierwszy sprawdzian. Chodzi najbardziej o Kamila i to jest pozytywne.”

Sam zawodnik także komentuje:

„Uważam, że te prędkości, które mam teraz, są dobrą bazą i myślę, że okolice średniej, nawet lekko ponad średnią jak na mnie będą bardzo dobre.”

Zaskoczeniem okazał się nieudany skok Stefana Huli na odległość 110,5 m, który nie pozwolił mu na kwalifikację do konkursu. Jednak, jak dodaje trener, warunki nie były równe, a skok nie wyszedł optymalnie.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Anna Chlapek
  • Korespondencja z Wisły: Anna Chlapek & Kinga Stanaszek