MP w Szczyrku: Triumf Dawida Kubackiego w Mistrzostwach Polski!

0
947

W piątek w Szczyrku rozegrano konkurs indywidualny Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Zwyciężył Dawid Kubacki, drugi był Maciej Kot, a na trzecim stopniu podium stanął Andrzej Stękała.

Walka o Mistrzostwo Polski odbyła się na skoczni normalnej o rozmiarze 106 m i punkcie konstrukcyjnym na 95. m w Szczyrku Skalite.

Po pierwszej serii prowadził Maciej Kot po skoku na 102. metr z notą 129,5 punktu. Oczko mniej uzyskał Dawid Kubacki po wylądowaniu na 101,5 metra. Trzecią lokatę zajmował Andrzej Stękała, skacząc na odległość 100,5 metra. Na czwartej pozycji uplasował się Kamil Stoch, a za nim obrońca tytułu Letniego Mistrza Polski na skoczni normalnej z zeszłego roku Piotr Żyła. Obaj doskoczyli do 99. metra.

W drugiej serii najlepszy skok na odległość 107 metrów oddał Dawid Kubacki, co pozwoliło mu na zwycięstwo w krajowym czempionacie. Uzyskał notę 268,5 pkt. Na drugą lokatę spadł prowadzący po pierwszej serii Maciej Kot. Skoczył 105 metrów i zdobył łącznie 266 pkt. Brązowym medalistą został Andrzej Stękała. W drugim skoku poszybował na 105. metr. Tuż za podium uplasował się szósty po I serii Stefan Hula (99 i 104 m). Kamil Stoch ostatecznie zajął piąte miejsce, a Piotr Żyła szóste. W drugiej próbie uzyskali kolejno 103 i 101,5 m.

W sobotę o godzinie 11 odbędzie się konkurs drużynowy Letnich Mistrzostw Polski.

Pełne wyniki konkursu w formacie PDF


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska