MP w Szczyrku: Zapowiedź zawodów

0
1417

Już w piątek, 9 października, w Szczyrku na kompleksie skoczni Skalite rozegrane zostaną Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. O mistrzowskie tytuły walczyć będą czołowi polscy skoczkowie, jak i również polskie skoczkinie narciarskie, które rywalizować będą w II Letnich Mistrzostwach Polski w skokach narciarskich kobiet.

Rywalizacja mężczyzn odbywać się będzie na skoczni HS-106, której punkt konstrukcyjny wynosi 95 metrów, natomiast panie startować będą na skoczni HS-77, której punkt konstrukcyjny mieści się na 70 metrze. W konkursach udział brać będzie 9 zawodniczek oraz 81 zawodników.

Początek rywalizacji już w piątek. Serie rozgrywane będą naprzemiennie. Rywalizacja pań rozpocznie się o godz. 15:45, natomiast panowie zmierzą się – po pierwszej serii konkursowej pań – o godz.16:00. Pierwszy konkurs indywidualny mężczyzn, poprzedzą kwalifikacje, które zaplanowane są na godz. 14:30. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy.

W zeszłym roku w Letnich Mistrzostwach Polski panów, które również odbyły się w Szczyrku, zwyciężył Piotr Żyła, który pokonał Kamila Stocha oraz Bartłomieja Kłuska. W pierwszych Letnich Mistrzostwach Polski w skokach narciarskich kobiet, najlepsza okazała się Magdalena Pałasz. Drugie miejsce zajęła Joanna Szwab, natomiast trzecia była Kinga Rajda.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała