Najlepsi skoczkowie wystartują w Niżnym Tagile

0
1994
Fot. Ewa Korenik

Rosyjska Federacja Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej ogłosiła, że w zawodach w Niżnym Tagile zobaczymy skoczków ze światowej czołówki, m. in. Freunda, Stocha czy też Schlierenzauera.

Konkursy w Niżnym Tagile zaplanowano na weekend 11-13 grudnia. Według rosyjskiej federacji do zawodów zgłosiła się mocna obsada. O zwycięstwo na pewno rywalizować będą Niemcy na czele ze zdobywcą Kryształowej Kuli w sezonie 2014/2015 Severinem Freundem. Zobaczymy także Andreasa Wanka i Andreasa Wellingera. Spośród Austriaków swój udział potwierdził rekordzista w liczbie zwycięstw w Pucharze Świata Gregor Schlierenzauer oraz Stefan Kraft, a z ekipy Słoweńców – Peter i Domen Prevc. W ekipie Norwegów nie zabraknie Andersa Fannemela, Rune Velty, czy też Toma Hilde. Oczywiście w naszej drużynie zobaczymy dwukrotnego złotego medalistę igrzysk olimpijskich Kamila Stocha. Udziału w 100 % nie potwierdził jeszcze Szwajcar Simonn Ammann.

W tym samym terminie odbędzie się również rywalizacja pań. Wystąpi na pewno Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, pochodząca z Japonii Sara Takanashi, czy też Mistrzyni Olimpijska Carina Vogt.

W konkursach pojawią się skoczkowie i skoczkinie z 16 krajów: Austrii, USA, Szwajcarii, Słowenii, Rumunii, Polski, Norwegii, Kazachstanu, Japonii, Włoch, Niemiec, Francji, Finlandii, Czech, Kanady i Rosji. Rosja jako gospodarz będzie mogła wystawić większą kwotę startową zawodników. W rywalizacji wezmą udział: Dimitry Vassiliev, Denis Kornilov, Ilmir Hazetdinov, Vladislav Boyarintsev, Evgeniy Klimov, Roman Trofimov, Alexander Bazhenov, Alexey Romashov, Mikhail Maksimochkin, a także Vadim Shishkin. W kobiecych zawodach zaprezentują się: Irina Avvakumova, Sofia Tikhonova, Anastasiya Gladysheva, Liubov Alchikova, Alexandra Kustova, Stefaniya Nadymova, Maria Yakovleva, Ksenia Kablukova i Anna Zhukova.


  • Źródło: tramplin.perm.ru
  • FOTO: Ewa Korenik