Norwegowie trenują na słonecznej hiszpańskiej wyspie

0
834

Przełom października i listopada to czas, w którym znaczna część ekip wybiera się na  zgrupowania w ciepłe kraje. Połączenie odpoczynku na słonecznych plażach z treningami od lat praktykuje norweska kadra skoczków.  Podobnie jak w latach ubiegłych, podopieczni Alexandra Stöckla wybrali się na wyspę Fuerteventura.

Norwescy skoczkowie po tygodniowym zgrupowaniu treningowym w niemieckim Oberstdorfie, gdzie ćwiczyli skoki z wykorzystaniem lodowych torów, przenieśli się w cieplejsze rejony. Pięciu reprezentantów kadry narodowej i dwóch skoczków z kadry B udało się na Wyspy Kanaryjskie. Na Fuerteventurze, pod okiem Alexandra Stöckla i jego sztabu, zawodnicy będą mogli wspólnie potrenować przed rozpoczęciem sezonu zimowych zmagań.

Na położoną nieopodal wybrzeży Afryki hiszpańską wyspę szkoleniowcy zabrali w tym roku siedmiu zawodników. Wśród nich znaleźli się członkowie kadry narodowej: Anders Fannemel, Kenneth Gangnes, Rune Velta, Johann Andre Forfang, Phillip Sjøen oraz dwóch skoczków z kadry B, którzy najlepiej zaprezentowali się w okresie letniej rywalizacji – Daniel-André Tande i Joachim Hauer.

Dziwić może w tym gronie nazwisko Phillipa Sjøena, ponieważ 19-latek niedawno deklarował w mediach, że przeżywa syndrom wypalenia i chciałby przez jakiś czas odpocząć od skoków. Szkoleniowcy mają jednak nadzieję, że młody zawodnik kryzys ma już za sobą.

„Wszyscy bardzo cieszymy się na myśl o tym zgrupowaniu! Daniel i Joachim polecieli z nami w nagrodę za dobre występy w sezonie letnim. Wspaniale, że Phillip znów jest wśród nas i mamy nadzieję, że wszystko powoli zacznie układać się po jego myśli. Dołożymy wszelkich starań, żeby wyniósł jak najwięcej z tego wyjazdu” – wyjaśnił austriacki trener norweskiej kadry.

Na czas pobytu na Fuerteventurze Norwegowie mają zaplanowane po dwie sesje treningowe dziennie, a także inne ćwiczenia na świeżym powietrzu. W promieniach słońca pracowali będą również nad utrzymaniem dobrej atmosfery w zespole. Na hiszpańską wyspę nie poleciały za to ich koleżanki z żeńskiej kadry – dla nich priorytetem na nadchodzące tygodnie są treningi na skoczniach w kraju i przygotowania do startu w inauguracji Pucharu Świata Kobiet.


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska