Norweska kadra bez zmian aż do końca sezonu 2015/2016

0
1015

Do zakończenia zmagań w Pucharze Świata 2015/2016 pozostały jedynie trzy tygodnie. Norweski Związek Narciarski poinformował, że skład szóstki reprezentującej kraj wikingów podczas zawodów w Wiśle, Titisee-Neustadt i Planicy będzie stały.

Fot. Katarzyna Satała
Fot. Katarzyna Satała

Norwegowie przewodzą w tegorocznej klasyfikacji Pucharu Narodów z dorobkiem wynoszącym 5752 pkt. W zestawieniu łącznym Pucharu Świata w czołowej dziesiątce plasuje się zaś aktualnie aż czterech reprezentantów tego kraju. Celem podopiecznych Alexandra Stöckla  na nadchodzące tygodnie jest więc utrzymanie status quo.

Jak poinformował Norweski Związek Narciarski, powołania na zbliżające się konkursy w Wiśle (4-5 marca), Titisee-Neustadt (13-14 marca) oraz wieńczące sezon 2015/2016 zawody w lotach w słoweńskiej Planicy, otrzymało sześciu zawodników.

Do rywalizacji podczas trzech ostatnich weekendów sezonu przystąpią: Kenneth Gangnes, Daniel-André Tande, Anders Fannemel, Andreas Stjernen, Joachim Hauer oraz powracający do startów po krótkim odpoczynku –  Johann André Forfang.

Jest to szóstka Norwegów, która zajmuje w tym sezonie najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wszyscy ci zawodnicy mają także na koncie miejsca na podium w tegorocznych pucharowych zmaganiach. Zdaniem sztabu szkoleniowego, to optymalny skład, który będzie w stanie powalczyć o czołowe lokaty także podczas najbliższych konkursów.


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Katarzyna Satała