Peter Prevc: „Udowodniłem, że mogę wygrać”

0
942
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik

Peter Prevc dzięki swojej dzisiejszej wygranej zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2015/16. „To najlepszy moment w mojej karierze” – powiedział po niedzielnych zawodach reprezentant Słowenii.

Ten weekend po raz kolejny należał do słoweńskiego skoczka narciarskiego Petera Prevca, który w tym sezonie jest nie do zatrzymania.

Słoweniec w niedzielnym konkursie zwyciężył po skokach na odległość 139,5 i 139 m, tym samym wyrównując rekord Austriaka Gregora Schlierenzauera, który w sezonie 2008/09 zwyciężył w trzynastu konkursach.

Prevc został drugim po Primozu Peterce Słoweńcem, który wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata w skokach narciarskich.

„To był najlepszy moment w mojej karierze, kiedy uświadomiłem sobie, że zapewniłem sobie tytuł. Zajęło mi to siedem sezonów, w ubiegłym było blisko. Teraz udowodniłem, że mogę wygrać” – powiedział Peter Prevc.

„Moim celem zawsze są perfekcyjne skoki, a w tym sezonie przydarzyło mi się to raz lub dwa. Cały czas jest więc przede mną sporo pracy. Klasyfikacja lotów również nie jest jeszcze rozstrzygnięta, więc cały czas mam nowe cele” – dodał reprezentant Słowenii.

Kolejne zawody Pucharu Świata przeniosą się do Polski, gdzie w piątek i sobotę rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne na skoczni Wiśle-Malince.


 

  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Ewa Korenik