Peter Prevc zaskoczony przez Schlierenzauera

0
798
Fot. Wiktoria Ostrowska
Fot. Wiktoria Ostrowska

Gregor Schlierenzauer nie błyszczał formą w minionym sezonie. Konkursy, w których brał udział można policzyć na palcach rąk. Jego słabą formą są zszokowani kibice, media, trenerzy, a także popularny w ostatnich miesiącach Peter Prevc.

Austriak dokładnie wystartował w sześciu konkursach zakończonego przed tygodniem cyklu Pucharu Świata. Próbował różnych rozwiązań z myślą o powrocie do formy jeszcze w ciągu sezonu. Całkiem bezskutecznie. Po zajęciu 33. miejsca w Innsbrucku zadecydował, że zakończy sezon wcześniej niż wszyscy i zawiesi karierę. Potrzebował bowiem odpoczynku.

Aktualnie Schlieri boryka się z kontuzją kolana, której nabawił się w Kanadzie. Wyjechał tam na urlop z grupą znajomych, gdzie razem zjeżdżali na nartach poza trasami. W ciągu najbliższych dni Gregor ma przejść operację kolana, a następnie kilkumiesięczną rehabilitację.

W sprawie fatalnej formy Schlierenzauera w trakcie sezonu wypowiada się również Peter Prevc, który zabrał Austriakowi wszystkie możliwe rekordy. Słoweniec przyznaje, że forma Schlieriego jest zaskakująco słaba. – ” Byłem zszokowany, kiedy patrzyłem, co się dzieje z człowiekiem, który naprawdę był na szczycie, a później było tak źle, że zakończył sezon w środku zimy” – wypowiada się Prevc dla słoweńskiego czasopisma „Dnevnik”.

Ostatni czas gości w życiu Gregora Schlierenzauera wiele trudnych chwil  zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym- słaba forma, rozłąka z dziewczyną, do tego kontuzja i wyłączenie ze sportu na kilka kolejnych miesięcy. – „Najwyraźniej w jego głowie dużo się działo. Okazuje się, że nic nie jest wieczne, przychodzą porażki. Teraz jeszcze zerwał więzadła w kolanie. Wszystko poszło źle” – komentuje Prevc.

Gregor Schlierenzauer jest jednym z najbardziej utytułowanych skoczków w historii. Jest czterokrotnym medalistą olimpijskim, dwukrotnym triumfatorem Pucharu Świata, zwycięzcą dwóch Turniejów Czterech Skoczni, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i pięciokrotnym medalistą Mistrzostw Świata w Lotach. Poza tym do Schlieriego należy rekord w ilości wygranych zawodów Pucharu Świata. Dodajmy, że do tego sezonu mógł się pochwalić także rekordami w ilości zwycięstw i podiów oraz rekordową liczbą punktów, zdobytych w ciągu jednego sezonu.


Żródło: sportowefakty.wp.pl

FOTO: Wiktoria Ostrowska