Pięciu reprezentantów Polski uda się do Notodden

0
893
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Już w ten czwartek w norweskiej miejscowości Nottoden odbędą się pierwsze tej zimy zawody z cyklu FIS Cup. Skoczkowie będą rywalizować na obiekcie o rozmiarze 100 metrów. Do Norwegii uda się pięciu podopiecznych Roberta Matei.

W dniach 10.12. – 11.12. w norweskiej miejscowości Nottoden zostaną rozegrane zawody z cyklu FIS Cup. O punkty powalczy pięciu reprezentantów naszego kraju, mianowicie Adam Ruda, Łukasz Podżorski, Dawid Jarząbek, Przemysław Kantyka oraz Krzysztof Leja.

Dotychczas najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej zawodów z cyklu FIS Cup zdobył Andrzej Stękała. W lecie zebrał on 269 punktów i obecnie plasuje się na czwartej pozycji. Wśród zawodników, którzy w tym tygodniu zaprezentują swoje umiejętności w Nottoden najwyżej sklasyfikowany jest Adam Ruda, który ma na swoim koncie 235 punktów i zajmuje ósme miejsce. Dziesiąte miejsce zajmuje Krzysztof Leja z dorobkiem 223 punktów.

W środę zawodnicy będą mieli okazję na zapoznanie się z obiektem podczas oficjalnego treningu, który rozpocznie się o godzinie 20:00. W czwartek odbędzie się pierwszy konkurs, którego początek przewidziano na godzinę 17:45. Start piątkowych zmagań zaplanowano na godzinę 15:45.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska