PK w Engelbergu: Aigner zwycięzcą, Kubacki drugi

0
846

Clemens Aigner wygrał pierwszy z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Dla Austriaka był to pierwszy triumf w zawodach tej rangi. Podium uzupełnili Dawid Kubacki i Markus Schiffner.

Aigner oddał dwa bardzo długie skoki – 129 i 133 m, co pozwoliło mu wyprzedzić Kubackiego o 14, 7 punktu. Polak w swoim pierwszym starcie w PK w tym sezonie dwukrotnie lądował na 131. metrze. Kolejny z Austriaków, Markus Schiffner przegrał z naszym reprezentantem tylko o cztery dziesiąte punktu.

Czwarte miejsce zajął Szwajcar Luca Egloff, piąty był Cene Prevc, a szóstą pozycję zajął reprezentant Niemiec Adrian Sell. Spośród naszych zawodników w pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze Andrzej Stękała. Zwycięzca pierwszego konkursu w Renie był ósmy. Pucharowe punkty zdobyło jeszcze dwóch naszych reprezentantów – Stanisław Biela (27.) i Jakub Wolny, który po dyskwalifikacji w drugiej serii spadł na 30. miejsce.

Podobny los podzieliło wcześniej aż ośmiu zawodników, w tym Tom Hilde, Cestmir Kozisek Phillip Aschenwald. Ich udział w konkursie zakończył się na pierwszej serii, podobnie jak występy Krzysztofa Miętusa Bartłomieja Kłuska. 

W klasyfikacji generalnej pozycję lidera utrzymał nieobecny w Szwajcarii Tilen Bartol. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków Andrzej Stękała znajduje się na piątej pozycji z dorobkiem 212 punktów. Kolejny konkurs PK w Engelbergu zaplanowano na jutro na godzinę 13. Godzinę wcześniej powinna rozpocząć się seria próbna. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska