PK w Engelbergu: Zapowiedź poświątecznych zmagań na skoczni Gross-Titlis

0
893

Zaledwie przed tygodniem mieliśmy szansę oglądać rywalizację najlepszych skoczków świata na skoczni Gross-Titlis w Engelbergu, a już jutro ponownie stanie się ona areną dla międzynarodowych zmagań – na 27 i 28 grudnia zaplanowano konkursy Pucharu Kontynentalnego na położonym u podnóża lodowca Titlis obiekcie HS 137.

Konkursy w Engelbergu to trzeci w sezonie 2015/2016 przystanek dla zawodników rywalizujących w cyklu Pucharu Kontynentalnego. Wcześniej zawody tak zwanej drugiej ligi gościły norweska Rena i fińskie Rovaniemi. Szwajcarskie zmagania poświąteczne to ostania w 2015 roku szansa dla kibiców skoków, by obserwować rywalizację w Pucharze Kontynentalnym – kolejne konkursy tego cyklu zaplanowano dopiero na 9 i 10 stycznia.

Położony w Alpach Szwajcarskich obiekt Gross-Titlis będzie gościł zawody Pucharu Kontynentalnego przez dwa dni – 27 i 28 grudnia. Dość nietypowo, zawody rozegrane zostaną w niedzielę i poniedziałek. Wszystko to za spraw Świąt Bożego Narodzenia – piątek i sobota to czas świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, zaś w niedzielę zawodnicy powrócą do sportowej rywalizacji.

Ubiegłotygodniowe konkursy Pucharu Świata w Engelbergu udowodniły, że tamtejszy obiekt o parametrach K-125 i HS 137 jest dobrze przygotowany do rywalizacji – zawody w Szwajcarii należały do jednych z najlepiej zorganizowanych w tym sezonie. Na nadchodzące dni prognozy zapowiadają w Engelbergu słoneczną aurę z temperaturą około 6-8 stopni i delikatnymi podmuchami wiatru, wygląda więc na to, że pogoda tym razem nie pokrzyżuje planów organizatorów. Engelberg to popularny kurort narciarski, więc kibiców pod skocznią także nie powinno zabraknąć.


  •  Źródło: Własne