PK w Rovaniemi: Szczegółowy program zmagań na skoczni Ounasvaara

0
919

Przed nami kolejny weekend zmagań z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Tym razem zawody tzw. drugiej ligi gościło będzie fińskie Rovaniemi. Przed skoczkami dwa dni rywalizacji indywidualnej na  położonym w sercu Laponii obiekcie Ounasvaara (HS 100).

W ubiegły weekend w norweskiej Renie odbyły się konkursy inaugurujące tegoroczny sezon Pucharu Kontynentalnego. Emocji nie brakowało, bo choć Puchar Kontynentalny to niższa ranga zawodów niż Puchar Świata, to na liście startowej pojawiło się wiele znanych nazwisk, a próby zawodników były równie imponujące co skoki ich kolegów oddawane podczas rywalizacji pierwszej ligi w Nizhnym Tagile.

Teraz karuzela Pucharu Kontynentalnego przenosi się do krainy Świętego Mikołaja – fińskiego Rovaniemi. Tam rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne – w sobotę i niedzielę. Areną zmagań będzie skocznia Ounasvaara (K-90). Rywalizację zaplanowano na godziny poranne – zawody rozpoczną się o 11:15. Choć  w położonym w Laponii Rovaniemi zazwyczaj na brak śniegu o tej porze roku narzekać nie można, to globalne ocieplenie może dać się we znaki organizatorom także i tutaj – na niedzielę zapowiadana jest odwilż i dodatnie temperatury.

Program zawodów Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi:

Piątek, 18 listopada 2015

19:00 – Odprawa techniczna

Sobota, 19 listopada 2015

8:00 – Oficjalny trening

10:00 – Seria próbna

11:15 – Konkurs indywidualny

Niedziela, 20 listopada 2015

10:00 – Seria próbna

11:15 – Konkurs indywidualny

Wszystkie informacje dotyczące zawodów Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi, a także ewentualne zmiany w harmonogramie zmagań, znajdą Państwo na łamach naszego serwisu.


  •  Źródło: Własne